LSI nxjerr deklaratën “bombë” që Rama nuk do të donte të dëgjonte

Published on :

Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar të LSI, shprehet se kryeministri Rama “ genjeu paturpesisht dhe tha nje jave me pare perpara grupit te tij parlamentar se ka kërkuar nga një agjenci e specializuar ndërkombëtare për ekspertizën e audiopergjimit” te deshmitarit X dhe vellait te Xhafaj. Sakaq zoti Vasili në […]

‘Kam marr çunin më king të Vlorës’, Alketa Vejsiu tregon si u njoh me bashkëshortin

Published on :

Alketa Vejsiu është një nga moderatoret më të dashura për publikun, prej vitesh pjesë e ekranit shqiptar si prezantuese e producente e disa programeve e spektakleve të njohura. Por sa i përket anës private, Alketa është treguar gjithnjë e rezervuar. Fëmijët i prezantoi për herë të parë javën e kaluar […]

U surprizuam, nuk e dinim! Aktori i njohur turk, u thotë të gjithëve: Jam SHQIPTAR

Published on :

Serialet turke janë bërë ndër serialet më të ndjekura në Shqipëri dhe jo vetëm e siç duket njerëzit kanë filluar të krijojnë pëlqime të ndryshme për aktorë apo aktore të ndryshme. Tashmë, aktorët turq janë kthyer në personazhet më të preferuar të shqiptarëve dhe jo vetëm, por buja e serialeve […]