I tha se harxhonte lekët e grekëve, fierakja Eleni ia kthen siç s’ia priste mendja politikanes

Published on :

Këngëtarja fierake Eleni Foureira është një ndër më të komentuarat e këtij Eurovizioni, jo vetëm sepse zuri vendin e dytë me ‘Fuego” por edhe për origjinën e saj për të cilën është sulmuar jo pak. Sulmi më i fundit i ka ardhur nga politikania Rachil Makri e cila i ka […]

Katër femrat shqiptare që po “çmendin” Greqinë, ja çfarë bënin

Published on :

Policia greke në Selanik ka goditur nje grup femrash qe kanë bërë vjedhje e grabitje të shumta në zonat e veriut të Greqisë. Siç shkruan CNN.gr, 4 femrat futeshin nëpër dyqane e supermakete dhe vidhnin mallrat nën hundën e punonjësve. Ata kishin krijuar një rrjet të përsosur me bashkëpunëtorë. Të […]

LSI nxjerr deklaratën “bombë” që Rama nuk do të donte të dëgjonte

Published on :

Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar të LSI, shprehet se kryeministri Rama “ genjeu paturpesisht dhe tha nje jave me pare perpara grupit te tij parlamentar se ka kërkuar nga një agjenci e specializuar ndërkombëtare për ekspertizën e audiopergjimit” te deshmitarit X dhe vellait te Xhafaj. Sakaq zoti Vasili në […]

Momenti i sikletshëm: Bujar Qamili i del para nuses së djalit me mbathje

Published on :

Këngëtari shumë i dashur për publikun, emrin e të cilit mbajnë disa nga hitet më të njohura si “Je e vogël rrumbullak”, “Hej goce çafrë po ban”, “Rrak tak”, Bujar Qamili ishte i ftuar dje në “Thumb”. Gjatë intervistës këngëtari tregoi një moment të sikletshëm me nusen e djalit, moment […]

‘Kam marr çunin më king të Vlorës’, Alketa Vejsiu tregon si u njoh me bashkëshortin

Published on :

Alketa Vejsiu është një nga moderatoret më të dashura për publikun, prej vitesh pjesë e ekranit shqiptar si prezantuese e producente e disa programeve e spektakleve të njohura. Por sa i përket anës private, Alketa është treguar gjithnjë e rezervuar. Fëmijët i prezantoi për herë të parë javën e kaluar […]

‘Kjo është lutja ime për ty’, Kahramani do t’ju prekë me dedikimin për djalin e porsalindur

Published on :

Pak ditë më parë aktori shumë i dashur për publikun shqiptar i bërë i njohur nga roli i “Kahraman” u bë baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij Feyza Aktan solli në jetë një djalë të cilit çifti i vendosën emrin Kuzey (veri). Dje Ozcan Deniz ka publikuar për […]

U surprizuam, nuk e dinim! Aktori i njohur turk, u thotë të gjithëve: Jam SHQIPTAR

Published on :

Serialet turke janë bërë ndër serialet më të ndjekura në Shqipëri dhe jo vetëm e siç duket njerëzit kanë filluar të krijojnë pëlqime të ndryshme për aktorë apo aktore të ndryshme. Tashmë, aktorët turq janë kthyer në personazhet më të preferuar të shqiptarëve dhe jo vetëm, por buja e serialeve […]